Ludzie

Zarząd Fundacji:

 

Małgorzata Nowak-Fecica – ekonomista i muzyk. Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie (spec. Zarządzanie Zasobami Ludzkimi) oraz studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim (sopran). Studiuje również na studiach podyplomowych Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Jako specjalistka w dziedzinie Finansów i Zarządzania, posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pod względem formalnym, finansowym, księgowym i organizacyjnym projektów współfinansowanych przez Norweski Mechanizm Finansowy, Program Wiedza Edukacja Rozwój, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Regionalny Program Operacyjny: Infrastruktura i Środowisko oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, w ramach pracy na uczelniach wyższych w Krakowie. Prowadzi również samodzielnie projekty z zakresu funduszy unijnych oraz dotowane przez instytucje publiczne. Jednocześnie jako muzyk z zamiłowania i wykształcenia, czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Krakowa, koncertując z zespołami zawodowymi oraz solo, w kraju i za granicą.

 

Małgorzata Staromiejska – mgr Dziennikarstwa i komunikacji społecznej (spec. Public Relations) na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, absolwentka studiów licencjackich na kierunku Filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II St. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie śpiewu solowego (sopran). Posiada wieloletnie doświadczenie jako redaktor i edytor, działając m.in. w portalu kulturalnym Kulturawkrakowie.pl. Swoje doświadczenie pogłębiała przez kilka lat pracy zawodowej na stanowisku specjalisty ds. promocji i PR. Organizatorka i koordynatorka wielu spotkań i eventów kulturalnych. Jednocześnie współpracuje z kilkoma krakowskimi chórami, zarówno amatorskimi, jak i zawodowymi.

 

Menedżer orkiestry Cornu Copiae

 

Karolina Habało – absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec barokowych prof. Sirkki-Liisy Kaakinen-Pilch oraz dr. Zbigniewa Pilcha. W roku akademickim 2013/2014 studiowała w Konserwatorium w Palermo w klasie Enrico Onofriego, którego studentką pozostaje do dnia dzisiejszego. Brała udział w wielu kursach i warsztatach prowadzonych przez wspaniałych muzyków i pedagogów takich jak: Fabio Biondi, Stefano Barneschi, Marco Bianchi, Monika Toth, Rachel Podger, Elisa Citterio, Dmitry Sinkovsky, Alessandro Tampieri, Sigiswald Kujiken i inni. Jako studentka, będąc członkiem Orkiestry Barokowej Akademii Muzycznej w Krakowie wielokrotnie miała przyjemność występować jako koncertmistrz oraz solistka. W roku 2015 była członkiem orkiestry Académie baroque européenne d’Ambronay, prowadzonej przez Enrico Onofriego, z którą wzięła udział w międzynarodowym tourneé Violino fantastico3 (Włochy, Francja, Słowenia, Portugalia). W ramach otrzymanego na rok 2016 stypendium fundacji Academia Montis Regalis Onlus, wystąpi jako członek orkiestry prowadzonej przez Olivię Centurioni, Ophelie Gaillard, Thibault Noally oraz Alessandro De Marchi. Zagranicą związana jest również z zespołem Alessandro Scarlatti w Palermo. W Polsce współpracowała z takimi zespołami jak Il giardino d’amore, Orkiestra Barokowa Akademii Operowej przy Operze Narodowej w Warszawie, Capellą Cracoviensis oraz Orkiestrą Wyszehradzką. W 2015 roku założyła orkiestrę barokową CORNU COPIAE, specjalizującą się w wykonywaniu koncertów instrumentalnych z kilkoma partiami solowymi.