Fundacja Ad Operam

Elżbieta Tompolska

Elżbieta Tompolska – flet

Naukę gry na flecie rozpoczęła w wieku 16 lat w szkole muzycznej I st. im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie w klasie mgr Krzysztofa Kawuli. Już od drugiego roku nauki zaczęła osiągać sukcesy w konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając m.in. I miejsce na IV Polsko-Czeskich Konfrontacjach Najmłodszych Flecistów, III miejsce na XI Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie (gdzie zmierzyła się z flecistami uczącymi się gry nawet 8-12 lat) oraz Grand Prix na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Instrumentów Dętych organizowanych przez CEA w 2013 roku.

Wielokrotnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich i warsztatach „Letniej Akademii Muzycznej” na terenie całej Polski. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem światowej sławy flecistów: Barbary Świątek-Żelaznej, Dejana Gavrica, Łukasza Długosza, Elżbiety Woleńskiej, Cezarego Traczewskiego i Urszuli Janik.
Od 2016 roku studentka fletu traverso w klasie dr hab. Małgorzaty Wojciechowskiej w Krakowie.
W swojej kolekcji ma flety amatorskie i profesjonalne, wiele piszczałek ludowych i folkowych, na których chętnie gościnnie koloruje wszelkie płyty i koncerty.

Uczestniczy aktywnie w projektach muzycznych wszelkiego rodzaju. Interesuje ją szczególnie muzyka folkowa, dawna oraz taneczna.