Fundacja Ad Operam

Paulina Woś

Paulina Woś

Urodziła się w Lublinie, tam też ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Lipińskiego. W 2012 roku zdobyła tytuł Magistra Sztuki na Akademii Muzycznej w Krakowie, a dwa lata później ukończyła studia podyplomowe pod kierunkiem prof. Magdaleny Szczepanowskiej. Obecnie studiuje grę na skrzypcach barokowych w klasie prof. Sirkki-Liisy Kaakinen-Pilch i dra Zbigniewa Pilcha. Interesuje się muzyką różnych epok – od wczesnego baroku po muzykę najnowszą.

W zakresie muzyki barokowej współpracowała z mistrzami tego gatunku takimi jak: Lucy van Dael, Alessandro Tampieri, Joshua Rifkin, Paul Esswood. Występowała na festiwalach muzyki dawnej m.in.: Festiwal Bachowski w Świdnicy, Annum Festival, Festiwal Mozartowski. Współpracuje z zespołami: Il giardino d’amore, Capella di Ospedale della Pieta oraz kwartetem smyczkowym instrumentów historycznych Quartetto Nero.

Zajmuje się przede wszystkim muzyką kameralną. Związana jest z kwartetem smyczkowym Sine Nomine Ensemble. Występuje również z Archetti – Orkiestrą Kameralną Miasta Jaworzna. Szczególne miejsce w jej repertuarze zajmuje muzyka współczesna. Wykonuje i prawykonuje utwory zarówno młodych kompozytorów, jak i uznanych twórców. Wraz z zespołem Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble brała udział w festiwalach Warszawska Jesień, Elementi, Audio Art Festival.

powrót >>>