Fundacja Ad Operam

Ludzie

Zarząd Fundacji

PREZES ZARZĄDU   –  Małgorzata Nowak-Fecica

Ekonomista i muzyk. Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie (spec. Zarządzanie Zasobami Ludzkimi) oraz studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim (sopran). Ukończyła również studia podyplomowe na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Jako specjalistka w dziedzinie Finansów i Zarządzania, posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pod względem formalnym, finansowym, księgowym i organizacyjnym projektów współfinansowanych przez Norweski Mechanizm Finansowy, Program Wiedza Edukacja Rozwój, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Regionalny Program Operacyjny: Infrastruktura i Środowisko oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, w ramach pracy na dwóch uczelniach wyższych w Krakowie. Prowadzi również samodzielnie projekty z zakresu funduszy unijnych oraz dotowane przez instytucje publiczne. Jednocześnie jako muzyk z zamiłowania i wykształcenia, czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Krakowa, koncertując z zespołami zawodowymi oraz solo, w kraju i za granicą.

WICEPREZES ZARZĄDU  –  Małgorzata Staromiejska

Mgr Dziennikarstwa i komunikacji społecznej (spec. Public Relations) na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, absolwentka studiów licencjackich na kierunku Filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II St. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie śpiewu solowego (sopran). Posiada wieloletnie doświadczenie jako redaktor i edytor, działając m.in. w portalu kulturalnym Kulturawkrakowie.pl. Swoje doświadczenie pogłębiała przez kilka lat pracy zawodowej na stanowisku specjalisty ds. promocji i PR. Organizatorka i koordynatorka wielu spotkań i eventów kulturalnych. Aktualnie mieszka i pracuje w Niemczech, śpiewając w Chórze Filharmonii w Monachium i współpracując z innymi zespołami wokalnymi.

CZŁONEK ZARZĄDU, SPECJALISTA DS. RODO  –  Szymon Fecica

Absolwent Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe, zarówno muzyczne, jak i pozamuzyczne. Pracował m. in. w Poczcie Polskiej S.A. oraz w branży nieruchomości. Współpracował także z Operą Krakowską, Capellą Cracoviensis i Collegium Cantorum w Częstochowie. Aktualnie, od ponad 5 lat jest członkiem Chóru Polskiego Radia, w którym pracuje jako artysta śpiewak, a także pełni z nim rolę specjalisty ds. technicznych. Ma szerokie doświadczenie w relacjach z klientami, potrafi skutecznie zarządzać zespołem ludzi, umiejętnie i efektywnie nadzoruje przebieg wydarzeń artystycznych, koncertów oraz sesji nagraniowych. Lubi dobry film i podróże.


Menedżer orkiestry Cornu Copiae

Karolina Habało – absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec barokowych prof. Sirkki-Liisy Kaakinen-Pilch oraz dr. Zbigniewa Pilcha. W roku akademickim 2013/2014 studiowała w Konserwatorium w Palermo w klasie Enrico Onofriego, którego studentką pozostaje do dnia dzisiejszego. Brała udział w wielu kursach i warsztatach prowadzonych przez wspaniałych muzyków i pedagogów takich jak: Fabio Biondi, Stefano Barneschi, Marco Bianchi, Monika Toth, Rachel Podger, Elisa Citterio, Dmitry Sinkovsky, Alessandro Tampieri, Sigiswald Kujiken i inni. Jako studentka, będąc członkiem Orkiestry Barokowej Akademii Muzycznej w Krakowie wielokrotnie miała przyjemność występować jako koncertmistrz oraz solistka. W roku 2015 była członkiem orkiestry Académie baroque européenne d’Ambronay, prowadzonej przez Enrico Onofriego, z którą wzięła udział w międzynarodowym tourneé Violino fantastico3 (Włochy, Francja, Słowenia, Portugalia). W ramach otrzymanego na rok 2016 stypendium fundacji Academia Montis Regalis Onlus, wystąpi jako członek orkiestry prowadzonej przez Olivię Centurioni, Ophelie Gaillard, Thibault Noally oraz Alessandro De Marchi. Zagranicą związana jest również z zespołem Alessandro Scarlatti w Palermo. W Polsce współpracowała z takimi zespołami jak Il giardino d’amore, Orkiestra Barokowa Akademii Operowej przy Operze Narodowej w Warszawie, Capellą Cracoviensis oraz Orkiestrą Wyszehradzką. W 2015 roku założyła orkiestrę barokową CORNU COPIAE, specjalizującą się w wykonywaniu koncertów instrumentalnych z kilkoma partiami solowymi.