Fundacja Ad Operam

Michaela Koudelkova

Michaela Koudelková

Od 5 lat zajmuje się grą na flecie prostym. Jest absolwentką Gimnazjum w Boskowicach i Konserwatorium w Brnie. Obecnie studiuje grę na flecie prostym w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Erika Bosgraafa, wcześniej pod kierunkiem Petera Holtslaga.

Regularnie bierze udział w letnich kursach mistrzowskich, gdzie doskonali swoje umiejętności w grze na flecie prostym, klawesynie oraz w grze w zespołach kameralnych pod okiem czołowych czeskich, jak i zagranicznych pedagogów (Peter Holtslag, Bolette Roed, Eva Harmuthová, Jan Kvapil, Ashley Solomon, Roberto Bando, Aureliusz Goliński, William Dongois, Monika Knoblochová, Joanna Boślak-Górnik i Erik Dippenaar). W ramach Akademii Händlowskiej odbywajacej się w 2015 roku poszerzała swoje umiejętności muzyczne pod kierunkiem Roberta Hollingwortha, Allison McGillivray oraz Rachel Podger. Uczestniczyła również w lekcjach indywidualnych prowadzonych przez holenderskiego pedagoga Thijse van Baarsela w Akademii muzyki dawnej w Brnie. Dzięki stypendium kształciła się także przez krótki czas w Hogeschool voor de Kunsten Utrecht w Niderlandach w klasie Heika ter Sheggetta.

Michaela Koudelková zaprezentowała swoje umiejętności na festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą (Festiwal muzyczny Znojmo, Hudební slavnosti, Janáčkův máj, Musica Holešov, Hudební lahůdky, Młoda Muzyka Dawna, Opera Nova w Bydgoszczy, Bach Tribute, Dni Bachowskie, Barok na Spiszu, Festiwal Cichej Muzyki w Toruniu). Współpracowała z zespołami takimi jak Wrocławska Orkiestra Barokowa, Musica Aeterna, Ensemble Opera Diversa, Morawska Orkiestra Kameralna, The Czech Ensemble Baroque, Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie, zespół La Tempesta. Jest współzałożycielką zespołu kameralnego Il Giorno Felice oraz Ensemble Musica Armonia.

Ponadto odniosła sukcesy na wielu konkursach (1. miejsce w ogólnokrajowym etapie konkursu – Praga 2002, 2. miejsce i nagroda specjalna fundacji Czeskiego Funduszu Muzycznego – konkurs Prague Junior Note 2006). Oprócz tego jest trzykrotną laureatką konkursu interpretacji w ramach Letniej Szkoły Muzyki Barokowej w Kelči i w Holešove. W roku 2011 wzięła udział w międzynarodowym konkursie Pro Bohemia Ostrava, na którym zdobyła 1. nagrodę, tytuł Laureata i nagrodę Grand Prix. W roku 2012 zdobyła 1. nagrodę oraz nagrodę główną w kategorii gry na flecie prostym na Ogólnokrajowym Konkursie Konserwatoriów. W roku 2014 wygrała konkurs na występ solowy z orkiestrą Filharmonii Ostrawskiej. Michaela Koudelková zajmuje się przede wszystkim wykonawstwem muzyki dawnej i grą na kopiach instrumentów dawnych.

Więcej na stronie internetowa artystki: michaelakoudelkova.com

powrót >>>